Ruch a zdrowie kręgosłupa

  • 06/21/2016
Ruch jest dobry na ból kręgosłupa w wywiadzie mówi Przemysław Pajor Fizjoterapeuta z Nowewgo Sącza

Pacjenci zgłaszający się do fizjoterapeuty są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że muszą ćwiczyć. Lekarstwem na schorzenia kręgosłupa jest po prostu – ruch. Ciało człowieka nie „szwankowałoby” tak często gdyby działo zgodnie ze swoja naturą. Organizm człowieka składa się w większości z wody i innych płynów ustrojowych. Kiedy człowiek się rusza, a ta aktywność to forma rekreacyjna  (w granicach rozsądku i naszych możliwości) wtedy wymuszony jest naturalny, ciągły przepływ płynów w naszym organizmie. Dla kręgosłupa jest to zbawienne!

Ruch – to zdrowie, ale oczywiście w odpowiedniej dawce. Ćwicząc, prowadząc aktywny tryb życia nie należy przesadzać, nie sprawdzać możliwości swojego organizmu i go nie przeciążać. Forsujac się łatwo o kontuzję sportowe i nieuchronną wizytę u fizjoterapeuty. Optymalnym rozwiązaniem jest 15-20 minutowy spacer poprawiający nasze samopoczucie. Stymulujący prawidłową pracę naszych mięśni i powięzi powierzchownej i głębokiej. Ale istotne jest to, aby wybierając się na taki spacer być rozluźnionym, zrelaksowanym, odprężonym.

Wpis jest fragmentem wywiadu, którego udzieliłem dla portalu Sądeczanin.info. Pacjencji z Nowego Sącza mogą umawiać się ze mna i zostana przyjęcji w sąsiednim Starym Sączu przy ul. Królowej Jadwigi 5.